خدمات نقشه برداری تبریز , اهر , مرند , خوی , اردبیل , ارومیه

خدمات نقشه برداری تبریز, 09141072178 - خدمات متراژ زمین تبریز,دفتر فنی تبریز,نقشه برداری صوفیان,نقشه برداری خوی,نقشه برداری ارومیه, طاحونی ,نقشه برداری سلماس,نقشه برداری اهر,نقشه برداری مرند,نقشه برداری اردبیل,متراژ زمین اهر,مهندس عمران تبریز

خدمات نقشه برداری تبریز , اهر , مرند , خوی , اردبیل , ارومیه

خدمات نقشه برداری تبریز, 09141072178 - خدمات متراژ زمین تبریز,دفتر فنی تبریز,نقشه برداری صوفیان,نقشه برداری خوی,نقشه برداری ارومیه, طاحونی ,نقشه برداری سلماس,نقشه برداری اهر,نقشه برداری مرند,نقشه برداری اردبیل,متراژ زمین اهر,مهندس عمران تبریز

نقشه برداری اسکو , نقشه برداری اذرشهر ,متراژ باغ تبریز
خدمات نقشه برداری تبریز,خدمات متراژ زمین تبریز,دفتر فنی تبریز,نقشه برداری صوفیان,نقشه برداری خوی,نقشه برداری ارومیه,نقشه برداری سلماس,نقشه برداری اهر,نقشه برداری مرند,نقشه برداری اردبیل,متراژ زمین اهر,متراژ زمین ماکو,مهندس عمران تبریز 09141072178 طاحونی

شماره موبایل نقشه بردار برای تبریز , شماره تلفن نقشه بردار برای تبریز , شماره موبایل نقشه بردار برای صوفیان, شماره تلفن نقشه بردار برای خوی, شماره موبایل نقشه بردار برای ارومیه, شماره تلفن نقشه بردار برای اهر, شماره موبایل نقشه بردار برای مرند, شماره تلفن نقشه بردار برای اردبیل, , شماره تلفن نقشه بردار برای ماکو,


طبقه بندی موضوعی

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

تدوین کلیات خدمات مهندسان نقشه برداری مازندران

نقشه برداری مازندران

خدمات مهندسان نقشه برداری


نظام مهندسی

خبرگزاری تسنیم: نائب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران از تهیه و تدوین کلیات خدمات مهندسان نقشه برداری استان در حوزه های مختلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، جواد مهجوریان در جلسه گروه تخصصی نقشه برداری سازمان و اعضای کمیته تخصصی نقشه برداری دفاتر نمایندگی مازندران، از تهیه و تدوین کلیات خدمات مهندسین نقشه برداری در زمینه های طراحی، اجرا و نظارت ساختمان  خبر داد.

وی گفت: حسب مطالعات صورت گرفته و تجارب برخی از استان ها درباره خدمات مهندسان نقشه بردار ،کلیاتی تهیه و تدوین شده که آمده طرح در هیئت مدیره سازمان است.

عضو گروه تخصصی نقشه برداری سازمان با بیان اینکه حداقل دستمزد مهندسان نقشه بردار وجود ندارد، افزود: باید با ارائه یک راهکار حداقل دستمزد برای انجام امور تفکیکی لحاظ شود.

وی با اشاره به وجود کمیته تخصصی نقشه برداری و کمیسیون کنترل مضاعف تفکیک آپارتمان در دفاتر نمایندگی، گفت: مهندسانی که در این گروه ها عضو بوده، نمایندگان تمامی مهندسان نقشه بردار استان هستند و در صیانت از اخلاق حرفه ای و ارائه خدمات واقعی مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.

تقویت هندسه ساختمان در فعالیت های مهندسی

تورج نائیج پور، رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران نیز با بیان اینکه کار اصلی مهندسان هندسه ساختمان است، گفت: در بسیاری از ساختمان ها با تناقضاتی بین نقشه ها و طراحی های موجود با عملیات اجرایی و ساخت مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی و کنترل ساختمان مشتمل بر هفت رشته تخصصی است گفت: با وجود اینکه حسب قانون رشته های ساختمان مشتمل بر هفت رشته معماری، شهرسازی، عمران، تأسیسات مکانیکی و برقی، نقشه برداری و ترافیک بوده ولی در عمل مهندسان چهار رشته در ساخت و سازها به کار گرفته می شوند.

نائیج پور افزود: هیئت مدیره سازمان درصدد است با فراهم کردن زمینه های لازم حضور تمامی مهندسان رشته های هفت گانه در ساخت و سازها محقق کند.

وی به انجام عملیات تفکیک آپارتمان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه عملیات در آخرین مرحله از ساخت صورت می گیرد و منجر به بروز تنقاضات و مشکلاتی برای مالک می شود، این ضرورت وجود دارد که مهندسان نقشه بردارهر ساختمان و در ابتدا مشخص شوند و تا مرحلیه تفکیک آپارتمان وظایف خود را به انجام برسانند.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به ضرورت اعمال خدمات مهندسی واقعی از سوی اعضای سازمان گفت: بیش از 95 درصد خدمات ارائه شده از سوی مهندسان نقشه بردار در بخش تفکیک آپارتمان واقعی بوده است.

علی نیا، عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز عدم حضور مهنسان نقشه بردار در ساخت و ساز شهری را یکی از چالش های نظام مهندسی و شهرداری عنوان کرد و گفت: استفاده از تخصص مهندسین نقشه بردار در فرآیندهای مهندسی ساختمان باید نهادینه شود.

وی بر ضرورت تعامل بیش از پیش سازمان نظام مهندسی و شهرداری در بهره گیری از توان علمی این مهندسان اشاره کرد و گفت: با بکارگیری از دانش و تخصص مهندسان نقشه بردار می توان در بهتر ساختن که هدف اصلی نظام مهندسی دست یافت.

  • خدمات نقشه برداری حیدر طاحونی